INWESTYCJA
W SOLIDNE ROZWIĄZANIA

Malesa Pokrycia Dachowe

PŁYTY WARSTWOWE.

Płyta warstwowa ma zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Składa się z rdzenia oraz bardzo sztywnych i cienkich stalowych okładzin.

Cechy naszych płyt warstwowych

Oferujemy nowoczesną termoizolację, przeznaczoną do izolacji ścian oraz nowych i remontowanych dachów o dowolnym pokryciu. Płyty warstwowe Kalisz świetnie sprawdzają się w systemie na krokwiowym, eliminując problem występowania mostków termicznych.

czytaj więcej

Zalety płyt warstwowych:

  • mnogość zastosowań
  • najniższe współczynniki przewodzenia ciepła w segmencie rozwiązań termoizolacyjnych
  • możliwość całkowitej eliminacji mostków cieplnych
  • najbardziej trwałe termoizolatory na rynku budowlanym
  • szybki, prosty i oszczędny montaż

Płyty izolujące ściany oraz dachy to technologia znana od kilkudziesięciu lat. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym była nieustannie ulepszana aż do formy znanej nam dzisiaj, wykazującej się wysokimi parametrami ochronnymi i izolacyjnymi. Dodatkowo ich uniwersalność umożliwia zastosowanie płyt zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Płyta warstwowa stanowi połączenie trzech rzeczy, co czyni ją bardzo praktyczną w zastosowaniu. Składa się na nią elewacja zewnętrzna, wyprawa ściany wewnętrznej i doskonała termoizolacyjność. Odnosi się to również do płyt używanych do ochrony dachu – pozwala niemal całkowicie wyeliminować tzw. mostki cieplne, przez które najłatwiej ucieka gromadzona w pomieszczeniach komfortowa temperatura.

Płyty warstwowe znajdujące się w naszej ofercie są bardzo popularnym budulcem wykorzystywanym podczas wznoszenia różnych inwestycji. Ze względu na swoje nieprzeciętne właściwości i niski koszt zakupu jest częstym wyborem klientów indywidualnych oraz przedstawicieli różnych branż poszukujących materiałów, które zapewnią jednocześnie trwałość, funkcjonalność i estetykę budynku, a także ograniczą wydatki. Przekłada się to bezpośrednio na szybszy zwrot kosztów poniesionych na inwestycję.

Warto też podkreślić, że oszczędności pojawiają się również w trakcie eksploatacji budynków z płyty warstwowej. Zwiększone parametry izolacyjne przyczyniają się do zmniejszenia rachunków energetycznych, ponieważ ciepło nie ucieka tak szybko jak w przypadku zastosowania innego materiału. Jest to szczególnie ważne w polskim klimacie, gdzie pora jesienno-zimowa potrafi się przedłużać, a temperatura bardzo szybko spada.

Nie mniej istotne znaczenie mają walory estetyczne płyt warstwowych. Dbamy o to, aby wszystkie dostarczane przez nas produkty cechowały się niebanalnym wyglądem, podatnym na różne modyfikacje. Dzięki temu łatwiej dostosować je do indywidualnych preferencji osób zamawiających płyty. To kolejna zaleta dla tych klientów, którzy poszukują niezawodnego materiału do pokrycia dachu budynków zabytkowych. Styl architektoniczny budowli nie straci na swojej spójności przy zastosowaniu takich płyt. To jeden z niewielu sposobów na zabezpieczenie pomieszczeń, który sprawdzi się w nowoczesnym i bardziej klasycznym budownictwie.
Posiadamy wiele rożnych typów płyt warstwowych, które dzielimy na ścienne oraz dachowe. Asortyment zawiera m.in. panele z rdzeniem poliuretanowym, panele o zwiększonej grubości (np. do chłodni), płyty wodoszczelne na dachy płaskie i pochyłe, a także panele z rdzeniem z wełny mineralnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zamieszczoną na tej stronie. Szeroki wybór pozwoli dobrać takie płyty, które najlepiej będą spełniały swoje funkcje w konkretnym budynku.

Co należy zrobić, zanim rozpocznie się montaż płyty warstwowej na dachu?

Dach z płyty warstwowej to jedno z najbardziej oszczędnych, a przy tym wyjątkowo trwałych rozwiązań dostępnych na rynku. Płyty odznaczają się znakomitymi właściwościami izolacyjnymi, umożliwiają przyspieszenie prac budowlanych i łatwo je zdemontować do ponownego użycia.
Nie da się jednoznacznie określić, ile będzie trwał montaż płyty warstwowej dachowej. Jest to uzależnione od różnych czynników, takich jak stopień skomplikowania czy powierzchnia dachu. Na teren budowy płyty transportuje się w specjalnych paczkach, w których ułożone są stroną wewnętrzną do dołu. Warto zaznaczyć, że nie powinno się przeprowadzać prać montażowych przy niedostatecznej widoczności, a także w momencie gdy pada deszcz lub śnieg oraz prędkość wiatru jest zbyt duża. Przed przystąpieniem do pracy trzeba sprawdzić dokładność wykonania konstrukcji i jej zgodność z projektem. Dobrym pomysłem będzie także zadbanie o to, by pracownicy poruszający się w pobliżu płyt korzystali wyłącznie z miękkiego obuwia, które nie uszkodzi materiałów.

Jak przebiega montaż płyt warstwowych na dachu?

Montaż zawsze należy zaczynać od krawędzi dachu. Warto też wcześniej ustalić, w którym kierunku będzie układana płyta warstwowa dachowa (najlepiej w przeciwnym do tego, z którego najczęściej wieje wiatr), a także jaka będzie jej pozycja. Raz opracowanego planu nie należy zmieniać podczas pracy.
Płyty warstwowe Ruukki lub Pruszyński najlepiej układać przy pomocy elementów do mocowania, pochodzących od renomowanych producentów, a także zgodnie z zaleceniami wytwórców. W przeciwnym razie nie uzyskamy pewności, że ułożony dach będzie całkowicie szczelny. Jeżeli chodzi o przycinanie, nie wolno stosować do tego celu szlifierek kątowych czy innych urządzeń szybkoobrotowych, ponieważ wtedy płyta warstwowa nierdzewna straci swoje antykorozyjne właściwości.
Liczba wkrętów stosowanych do mocowania płyt może się różnić i zależy zarówno od strefy, w której się znajduje, jak i od jej parametrów. W strefie normalnej standardowo używa się do dwóch wkrętów/m2, natomiast w strefie krawędziowej – trzech.

Ile kosztuje płyta warstwowa na dach?

Cena montażu płyty warstwowej jest zmienna, a jej wysokość zależy m.in. od trudności wykonywanych prac, a także od rodzaju wykorzystanego materiału. W zależności od tego, czy kładziemy najlżejsze płyty styropianowe, nieco cięższe płyty warstwowe poliuretanowe, czy ważące najwięcej płyty z rdzeniem z wełny mineralnej, koszt realizacji może być zupełnie inny.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w sprawie zamówienia naszych płyt warstwowych w konkurencyjnej na rodzimym rynku cenie. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji dotyczących produktu. W razie potrzeby służymy także profesjonalnym doradztwem.

 

Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu!

KONTAKT

Masz więcej pytań?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Nasi doradcy techniczno-handlowi postaram się odpowiedzieć i doradzić w każdej kwestii.

Kalisz – Siedziba główna

tel.: (+48) 62 501 20 22
kom.: (+48) 501 450 509
email: kontakt@malesapd.pl

Pleszew – Oddział

tel.: (+48) 62 742 72 12
kom.: (+48) 509 953 601
email: tomasz.malesa@malesapd.pl

Chciałbyś otrzymać ofertę?

POPROŚ O WYCENĘ.

    Nie martw się o transport!

    DOSTARCZAMY PRODUKTY NA TWOJĄ BUDOWĘ.

    Posiadamy własną flotę samochodów ciężarowych gotowych do dostarczenia produktu w każde miejsce w Polsce!