4. Elastyczność
Zbyt sztywna papa potrafi pękać w narożnikach, jeśli zostanie wystawiona na zbyt niską temperaturę. Dlatego trzeba sprawdzić zawartość polimeru w produkcie oferowanym przez producenta. Wystarczająca jego ilość pozwala na wykonywanie narożników nawet przy 40ºC.
5. Izolacja
Za szczelność i hydroizolację odpowiada warstwa bitumiczna, nazywana też po prostu asfaltem. Może on być oksydowany (poniżej 0ºC traci jednak swoją elastyczność) lub modyfikowany APP (cechuje się sporą wydłużalnością oraz temperaturą spływania 150ºC). Najlepsza papa termozgrzewalna posiada jednak asfalt modyfikowany SBS. Jego temperatura spływania wynosi 120ºC, czyli mniej niż APP, ale nadrabia wydłużalnością na poziomie 2000%, temperaturą łamania do -20ºC i znakomitą elastycznością – 65%. Jest więc najkorzystniejszym rozwiązaniem dla dachów płaskich.
Dobra papa termozgrzewalna tylko od zaufanych producentów
Na koniec warto dodać o znaczącym ułatwieniu przy wyborze termozgrzewalnych pap. Niektórzy producenci wyróżniają się dbałością o wysokogatunkowe materiały i stosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Oferują więc naprawdę dobre papy termozgrzewalne.
Więcej informacji o producentach oraz zaletach ich produktów można uzyskać podczas kontaktu z rzetelnymi, działającymi na rynku od wielu lat sprzedawcami. Ich doświadczenie pomoże odnaleźć papy najlepiej odpowiadające wymaganiom.