Inwestycja
w solidne rozwiązania

BLACHY PRUSZYŃSKI

Jesteśmy polskim liderem sprzedaży produktów marki Blachy Pruszyński – wiodącego w Polsce producenta stalowych pokryć dachowych. Blachodachówki Blachy Pruszyński profilowane są z blachy dwustronnie ocynkowanej, powlekanej kilkoma warstwami lakieru.

Zalety blachodachówek Blachy Pruszyński:

 • dopasowanie do wszystkich rodzajów dachów stromych
 • możliwość wyboru długości arkusza i kolorystyki
 • ekonomiczne i szybkie układanie
 • ciekawe, nowoczesne przetłoczenia
 • wyjątkowa lekkość (1 m2 = ok. 4,7 kg)
 • jakość potwierdzona gwarancją - nawet do 50 lat!
 
Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu!


FIORD

Blachodachówka panelowa FIORD to nowość w ofercie firmy. Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia poprawiają sztywność panelu, dzięki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy, zachowując imitację blachy płaskiej. Ułatwiają również komunikację na dachu, bez obaw o ewentualne odkształcenia. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o montaż na dachu – taki profil umożliwia układanie paneli od lewej lub prawej strony. Specjalnie zaprojektowany zamek z powodzeniem ukrywa miejsce połączenia blachodachówek. Przeznaczona przede wszystkim do domów w nowoczesnym budownictwie.
>> Dowiedz się więcej

LOARA

Wyższe przetłoczenie jest kontynuacją blachodachówki TUR 
Jest symetryczna co ułatwia znacznie proces montażu.
>>Dowiedz się więcej
MODUS

Modus to blachodachówka panelowa montowana w tradycyjny sposób. Występuje w powlokach poliestrowych mat i połysk a także TOPMAT, PURMAX, PURLAK i PURMAT.
>>Dowiedz się więcej
PŁASKA

Pokrycie to zachwyca swym powściągliwym, nieco surowym wyglądem harmonizującym z najnowszymi, minimalistycznymi trendami architektonicznymi niezakłóconych przestrzeni. Ponadto świetna funkcjonalność użytkowa, trwałość, niezawodność, odporność na uszkodzenia mechaniczne gwarantują skuteczną ochronę wnętrza budynków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. To lekkie pokrycie dachowe sprawdzi się nie tylko podczas budowy nowych dachów, ale również podczas renowacji starych domów, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Blachodachówka PŁASKA może być także wykorzystana jako oryginalne wykończenie elewacji. Niewidoczny system mocowania wpływa pozytywnie na estetykę wykończenia.

Blachodachówka PŁASKA dostępna jest w postaci paneli jednomodułowych i może być układana na dachach o pochyleniu powyżej 15o  w sposób tradycyjny lub na cegiełkę, nie wymaga pełnego deskowania. Niski profil krycia – zaledwie 3 mm – zapewnia szeroką powierzchnię krycia, co wpływa korzystnie na ekonomiczność wyrobu.
>>Dowiedz się więcej

PANELE NA RĄBEK

Blachy na tzw. rąbek stojący są jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Są jedyne w swoim rodzaju i nie naśladują innych pokryć dachowych, z tego też powodu są nadal bardzo popularne. Firma Blachy Pruszyński osobom poszukującym urozmaiconego pokrycia dachowego oferuje panele na rąbek w czterech odsłonach profilowań: mikrotrapez, mikrofala, nanofala oraz klasyczna blacha płaska. Nowością firmy Blachy Pruszyński jest przetłoczenie w postaci nanofali, które ułożone na dachu, wygląda lekko i kojarzy się z nowoczesną architekturą. Sprawdzi się zarówno na nowo budowanych domach jednorodzinnych, jak i dużych obiektach, a także budynkach zabytkowych i poddanych renowacji. Panele można układać na dachach o minimalnym, a także bardzo dużym kącie nachylenia połaci dachowej. Przetłoczenia faliste służą wzmocnieniu długich arkuszy i minimalizują efekt falowania, pojawiający się czasami w skutek oddziaływania wysokiej temperatury. Szeroka gama barw oraz różnych powłok sprawia, że dach jest dopasowany do koncepcji budynku. Nowoczesny system łączenia paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka. Rozwiązanie to znacznie ułatwia pracę dekarzom i skraca czas montażu pokrycia. Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb. Pokrycie to dzięki charakterystycznemu rąbkowi oraz specjalnym przetłoczeniom nie tylko zapewnia piękno klasycznego dachu, ale tworzy artystyczny minimalizm.
>>Dowiedz się więcej

KARO

Wykonane z blachy powlekanej to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich dach wyglądał oryginalnie. Panele najlepiej wyglądają na dachu w powłokach matowych, ale istnieje możliwość wykonania ich w każdej powłoce i kolorze z oferty Blachy Pruszyński. Montowane na dachach z pełnym deskowaniem na tzw. haftry. Ciekawy kształt tego pokrycia gwarantuje, że cały budynek zyska niepowtarzalny charakter. Panele KARO doskonale prezentują się również jako element kompozycji – w roli obudowy komina lub jako pokrycie elewacji (np. obudowa lukarny). Panele KARO występują w trzech rozmiarach 555, 345 i 245. Ponadto, by ułatwić pracę dekarzom, w ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdują się gotowe panele startowe, które stanowią eleganckie wykończenie dachu.
>>Dowiedz się więcej

REN

REN to pierwsza na rynku blachodachówka o pochylonym kształcie (przekrój poprzeczny). Zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów, którzy szukają nieszablonowego i szykownego, a jednocześnie długowiecznego, o wysokiej jakości pokrycia dachowego. Spośród innych pokryć dachowych wyróżnia się estetycznym i nietuzinkowym wyglądem. Jej innowacyjny kształt umożliwi wyróżnienie się obiektów na tle innych oraz płynne wkomponowanie w otaczające środowisko. Blachodachówka REN sprawdzi się nawet na dachach o bardzo ekstrawaganckich i skomplikowanych formach. Kształt pokrycia (mniejsza skłonność do osadzania się zanieczyszczeń), duża paleta zabezpieczeń antykorozyjnych (powłoki organiczne i metaliczne) umożliwiają zastosowanie blachodachówki REN w miejscach o dość wysokiej agresywności atmosfery pod względem korozyjnym. Dzięki temu pokrycia dachowe wykonane z tego wyrobu budowlanego mogą być projektowane na dziesięciolecia bez utraty właściwości użytkowych i walorów estetycznych.  Firma Blachy Pruszyński oferuje swój najnowszy wyrób w dwóch wariantach: na wymiar (w odpowiednio ciętych arkuszach), jak i w postaci gotowych paneli.
>>Dowiedz się więcej

OPTIMA

To blachodachówka produkowana na konkretne zamówienie. Wyróżnia ją łatwy montaż. Produkt dostępny jest we wszystkich powłokach, w 27 kolorach.

Zalety modelu:

 • idealne dopasowanie parametrów do potrzeb
 • klasyczny montaż
 • ciekawa stylistyka
>>Dowiedz się więcej
GRYF

To arkusze cięte na wymiar, które doskonale sprawdzają się w przypadku dachów o prostej konstrukcji. Produkt dostępny jest we wszystkich powłokach, w 27 kolorach.

Zalety modelu:

 • szybki montaż
 • atrakcyjna cena
 • estetyka blachodachówek panelowych TUR
>>Dowiedz się więcej
SZAFIR

To tradycyjna blachodachówka, imitująca klasyczną dachówkę ceramiczną. Moduły dostępne są w dwóch długościach: 350 i 400 mm.

Zalety modelu:

 • estetyka dachówki ceramicznej
 • dwa warianty do wyboru
 • łatwy montaż
>>Dowiedz się więcej
RUBIN

To najnowszy produkt autorstwa marki. Łączy doskonałe parametry wizualne i użytkowe. Szerokość kryjąca arkusza wynosi aż 1150 mm.

Zalety modelu:

 • wysokie walory estetyczne
 • maksymalna szerokość krycia
 • unikatowy kształt
>>Dowiedz się więcej
REGLE

Panele dachowe REGLE imitują drewniany gont, dlatego stanowią idealne pokrycie domów z bali i wszelkiego rodzaju regionalnych, drewnianych obiektów.

Zalety modelu:

 • szybki, prosty montaż
 • 2 wysokiej klasy powłoki do wyboru (poliuretan połysk lub mat)
 • szeroka gama kolorystyczna
 • atrakcyjna cena
 • niski profil i szeroka powierzchnia krycia (1205 mm)
>>Dowiedz się więcej
Skontaktuj się z nami.
Znajdziemy rozwiązanie na Twój dach.


SIEDZIBA FIRMY
tel. 62 501 20 22
kom. 501 450 509


ODDZIAŁ PLESZEW
tel. 62 742 72 12
kom. 509 953 601
lub wyślij formularz